Vyzvednutí balíku v síti Balíkoven s rychlejším odbavením a možností platby kartou.

Ok
x
Balík Na poštu Vám přináší možnost, zvolit si pobočku, na které bude Vaše
zásilka připravena k vyzvednutí již následující pracovní den po podání. O připravenosti Vaší zásilky k vyzvednutí
Vás budeme informovat prostřednictvím SMS nebo e-mailu.

Ok

Legenda

Otevírací doba provozovny
Bankomat na poště
Parkoviště u provozovny
Příjem balíkových a listovních zásilek a peněžních poukázek
Prodloužená otevírací doba provozovny – po 18.00
x
German
English
Kategorie
Řezací a skenovací plotry
Bernina 830 Úvod Newsletter
Hl.strana / Overlockový strojek

Overlockový strojek

 

Overlockový strojek - nahrazení overlocku

Vážení zákazníci, rádi bychom uvedli na pravou míru nekorektnost některých prodejců o nahrazení overlocku tzv. overlockovým strojkem. Mnoho z vás se nechá vtáhnout do této zdánlivě výhodné nabídky, kdy někteří prodejci přidávají ke svým strojům overlockové strojky a tvrdí, že dokáží zcela nahradit overlock. Takže pozor, není to pravda.

 

Overlockový strojek, overlocková patka - je to zařízení, které má v sobě zabudován ořezový nůž, který materiál dokáže z pravé strany oříznout a vy jej k sobě sešijete na běžném stroji overlockovým stehem. Toto sešití však v žádném případě nedokáže zcela nahradit kvalitní sešití overlockem. Je to pouze oříznutý materiál a sešitý cik-cak stehem jednou nití. Tuto patku najdete i vy v naší nabídce pod názvem "overlocková patka s ořezem". Overlockové, nebo pružné stehy najdete na všech strojích Janome i těch nejlevnějších. Takže ve spojení s touto patkou můžete částečně nahradit overlockový steh, ale nikdy to nebude zcela profesionální výtvor, opravdu jen v kategorii hobby.

overlocková patka

 

Jiní prodejci vás dokonce odbydou kouskem železa, který vypadá takto a který má podle jejich slov nahradit overlock.

 

 

Naproti tomu overlock je zařízení - speciální šicí stroj, který pracuje na zcela jiném principu. Nemá standardní chapač, ale tzv. kličkař. Overlockový steh je zcela jiný, overlock k němu potřebuje více nití, obvykle 2-5, aby vůbec dokázal sešít materiál kvalitním overlockovým stehem. Také potřebuje zabudovaný nůž, který je velmi kvalitní a je možné jej brousit a nastavovat.

 

 

Nechápeme, jak vám mohou někteří prodejci sdělit, že overlockový strojek v kombinaci s běžným strojem s jednou nití může nahradit overlock, který pracuje na zcela jiném principu a potřebuje k vytvoření kvalitního stehu více nití. Jaké je vaše překvapení při šití s tímto strojkem, že steh je vlastně zcela jiný než jaký jste si přáli a který jste viděli na tričku nebo jiném výrobku. Tento byl jistě ušit na overlocku a ne na běžném šicím stroji s overlockovým strojkem. Na tento trik bohužel skočí jen ten, kdo o šití neví vůbec nic a nebo ten kdo se nechá nechtěně přesvědčit šikovným prodejcem.

 

V případě, že overlockový steh budete využívat, investujte raději v případě omezených finančních prostředků do levnějšího šicího stroje a pořiďte si i skutečný overlock. Je to opravdu dobrá rada a v budoucnu nám za tuto poděkujete. A vy, kteří jste kombinaci šicího stroje s overlockovým strojkem již koupili a zjistili, že to není to co jste chtěli, nebojte se a vraťte tuto kombinaci prodejci.

 

overlock Bernette 610D