Vyzvednutí balíku v síti Balíkoven s rychlejším odbavením a možností platby kartou.

Ok
x
Balík Na poštu Vám přináší možnost, zvolit si pobočku, na které bude Vaše
zásilka připravena k vyzvednutí již následující pracovní den po podání. O připravenosti Vaší zásilky k vyzvednutí
Vás budeme informovat prostřednictvím SMS nebo e-mailu.

Ok

Legenda

Otevírací doba provozovny
Bankomat na poště
Parkoviště u provozovny
Příjem balíkových a listovních zásilek a peněžních poukázek
Prodloužená otevírací doba provozovny – po 18.00
x
German
English
Kategorie
Řezací a skenovací plotry
Bernina 830 Úvod Newsletter
Hl.strana / Jak vybrat šicí stroj

Jak vybrat šicí stroj

Nejčastější otázky, které dostáváme, jsou Která značka šicích strojů je nejlepší? Která je nejpopulárnější? Který šicí stroj je nejkvalitnější? Která značka šicích strojů je nejprodávanější? Existuje český šicí stroj? Co je to česká značka šicího stroje? Jak vybrat šicí stroj?

Pokud vám máme dát seriozní odpověď, pak musíme pravdivě říct, že to není jen o značce šicího stroje, ale hlavně o kvalitě, kterou výrobce šicích strojů těmto věnuje. Jistě není jen jedna nejlepší značka šicích strojů a neexistuje výrobce, který dělá všechny nejkvalitnější stroje. Často slyšíme a hlavně čteme různá prohlášení dovozců šicích strojů, nebo prodejců šicích a vyšívacích strojů, že jejich značka je nejlepší a nejkvalitnější. Je naprosto jasné, že každý z těchto prodejců propaguje svou značku, která je pro něj důležitá. Sami ale vidíte, že i přesto se prodává tolik druhů a typů šicích strojů a každý si najde svého zákazníka. Je to způsobeno jak zajímavým designem šicích strojů, různými popisy, které ani kolikrát neodpovídají skutečnosti, ale poslední dobou hlavně nízkou cenou šicích a vyšívacích strojů, na kterou většina zákazníků většinou slyší. 

Vyplatí se vybírat šicí stroj u odborníků

Většina zákazníků si neuvědomuje, že šicí stroj, není mixér nebo televize, ale je to stroj, který potřebuje údržbu jako třeba váš automobil. Je zvláštní, že muži dokážou při koupi vozu přemýšlet nad kvalitou svého budoucího miláčka a poradit ženě, ale v případě šicího stroje se tak nechovají. I když jim musí být jasné, že u šicího stroje dochází k namáhání jednotlivých částí, které se pohybují a vyžadují přesnost na desetiny milimetrů, aby dokázaly přesně provazovat nitě a díky kvalitním jehlám projít různým materiálem. Také šití na šicím stroji, není jen chvilkou, ale trvá někdy desítky a stovky hodin, než vytvoří něco tak jedinečného, jako vídáme na výstavách patchworku.

Před několika lety byla situace jednoduchá, na trhu byly značky českých šicích strojů, které se vyznačovaly vynikající kvalitou. Všichni věděli, že za tento stroj zaplatí i polovinu svého platu, ale taky věděli, že si stroj kupují na delší dobu, že jej zdědí od babičky dcera a od ní možná ještě vnučka. Dnes je situace zcela jiná, supermarkety praskají pod nabídkou levných šicích strojů, které jsou celé z plastu. Tito prodejci se spoléhají na to, že stroj nebudete zatěžovat a pokud se vám pokazí, budou se snažit vás přesvědčit o tom, že je to vaše chyba. Cena náhradních dílů je velmi vysoká, musíte vyměnit celé části stroje, protože jsou zalisované do plastových obalů. Cena opravy se často blíží pořizovací ceně stroje nového. S hrůzou později zjišťujete, že jste udělali chybu a konečně se obracíte na mechaniky šicích strojů s dotazem, který šicí stroj je nejlepší, který šicí stroj je nejkvalitnější? 

Řada lidí má stále v hlavě myšlenku koupit šicí stroj známé značky, který se prodával před mnoha lety, a šila na ní celá rodina. Jenže, není to tak jednoduché, šicí stroje značek jako Veritas, Lucznik, Lada, Čajka nebo Veronica, které měly již naše babičky a vyráběly se v Evropě, již dávno nejsou stejnými stroji. Označení česká značka šicích strojů je již jen symbolem, který nemá vypovídající hodnotu. Snažte se tedy spíše orientovat na značky šicích strojů, které mají nadnárodní garanci, vývojové pracoviště, jsou jedinečné počtem prodaných kusů a díky neustálému vývoji mají v nabídce spousty typů šicích strojů. Ti nejlepší mají v nabídce dokonce i vyšívací stroje, což vám dává skutečně záruku kvality a jistotu dodržení dlouholetých slibů ohledně záruky. Pětileté záruční lhůta zní skutečně lákavě, je dobré se ale zamyslet nad tím, zda malý výrobce se základním jměním, které nepokryje ani náklady na 100 prodaných strojů, je schopen skutečně svým závazkům dostát. Nenechte se zlákat sliby. Pokud předpokládáte šití nejen občasné, mělo by vám být jasné, že tak dlouhou dobu stroj bez běžné údržby nemůže vydržet a stroj za 3000 Kč není to, co potřebujete.

Takže jaká je nejlepší značka šicího stroje, nebo vyšívacího stroje:

  • Pro všechny ženy, které mají chuť něco dělat a nebýt jen konzumentem? Pro všechny ty, které jsou kreativní, chtějí se odlišovat a ne čekat co nám vnutí ostatní?
  • A co ženy, které oslovil patchwork? Které žasnou nad různými technikami a chtějí se je naučit?
  • A co ty, které již propadli tomuto fenoménu šití a stalo se jim nejen koníčkem ale i prací, která je živí a šijí na zakázku?
  • A co ti ostatní, kteří si chtějí jen jednou za čas záplatovat kalhoty nebo zkrátit záclony a chtějí, aby jim stroj dlouho vydržel?

Každá tato skupina dostane jinou odpověď. Seriozní nezávislý průzkum, který šicí stroj je nejlepší, nebo která značka šicích strojů je nejkvalitnější, dosud nikdo nedělal, univerzální odpověď tedy neexistuje. A i kdyby byla, je jasné, že každá společnost se neustále vyvíjí. Takže to, co platilo včera, neplatí za půl roku.

Jak vybrat šicí stroj? 

Pro každého z vás existuje nějaký šicí stroj, který vám bude vyhovovat, jen musíte sami zjistit, co od něj vlastně očekáváte. Konzultujte svoje požadavky s odborníky a ne prodejci rohlíků a mixerů v supermarketu, kteří na otázku, co to je overlock a co vázaný steh zčervenají a odchází hledat odpovědi do brožur a na internet.

Zařaďte se se svým nákupem spíše do kategorie lidí, kteří osloví odborníka, zkonzultují s ním svoje potřeby, nechají si poradit a vyberou stroj, který bude sice v kategorii finančně vyšší, ale jistě s ním dokážete několik let šít a opravovat pro celou rodinu, vyměnit zipy, zkrátit záclony, spravit tátovi montérky, vnoučatům rifle. Staňte se pokladem vaší rodiny a vytvořte něco, co jinde nekoupíte. Dávejte svým blízkým originální výtvory, na které se vaši blízcí, ještě po dlouhé době podívají a řeknou. „To šila naše babička, maminka, nebo naše malá, ta byla ale šikovná."

Abychom vám mohli na tyto otázky tedy odpovědět, neustále se školíme, pohybujeme se v prostředí patchworku, konzultujeme problémy se zákazníky. Opravujeme všechny typy a značky šicích strojů a proto dokážeme posoudit co je pro vás nejlepší. Nehledejte na našich stránkách šicí stroje, které mají nejlepší cenu, nejnižší cenu, ale stroje, které mají vynikající kvalitu. Nabízíme sortiment, kde si najdete to, co potřebujete a my vám pomůžeme vybrat to nejlepší pro vás.

A nezapomeňte, že jsou i stroje průmyslové:

jsou stavěny na třísměný provoz, šijí rychle,velmi kvalitně a poradí si i s materiály,látkami a výškou nánosu s kterou si u domácích strojů musíte nechat jenom zdát.Dnešní stroje jsou velmi levné a komfortní,elektronické tiché. Jsou na proud 240V a výkonné 500W nehlučné motory si poradí opravdu se vším.Menší nevýhoda je rozměrný stůl a jednoúčelovost. Neměl by chybět nikde tam ,kde počítáte s každodenním šitím.Minimální provozní investice oproti domácím strojům se rozhodně vyplatí.